II Edycja
Łączą nas książki

12 - 18.11.2020 12 - 18.11.2020

II Edycja
Łączą nas książki

12 - 18.11.2020 12 - 18.11.2020

Organizatorzy

Jacek Dukaj w duecie z Tomaszem Bagińskim, Mario Escobar, Trudi Canavan, Blanka Lipińska, Wojciech Chmielarz, Alek Rogoziński czy Katarzyna Bonda - to kilkoro spośród ponad 40 autorów, których będzie można spotkać wirtualnie podczas pierwszej edycji BookTargu. W programie znalazła się też pierwsza audio superprodukcja Remigiusza Mroza na żywo! Wydarzeniu towarzyszy konferencja branżowa na tematy związane z prowadzeniem działalności w czasach kryzysu. W tym samym czasie wystartuje też akcja charytatywna “Wsparcie dla kultury”, której celem jest pozyskanie funduszy na zapomogi Unii Literackiej dla twórców w ciężkiej sytuacji materialnej spowodowanej pandemią. Dodatkowo, organizatorzy BookTargu - Allegro, Legimi i Lubimyczytać.pl - wesprą Fundację Wisławy Szymborskiej kwotą 50 tys. złotych.
Istniejemy od 1999 roku, kiedy holenderski przedsiębiorca Arjan Bakker założył serwis aukcyjny Allegro. Przyjmuje się, że wtedy rozpoczął się polski e-commerce. Od początku przyświeca nam ten sam cel – radość kupowania i sprzedawania online. Pozwalamy zaoszczędzić czas, dajemy wygodę, największy wybór produktów w polskiej sieci. Zmieniamy życie ludzi na lepsze. To daje nam olbrzymią satysfakcję W ciągu ostatnich 20 lat platforma handlowa Allegro zdobyła rynek i Wasze zaufanie, a Wy – naszą niesłabnącą sympatię :) W lipcu 2003 zdobyliśmy także nasz najważniejszy milion – pierwszy milion Allegrowiczów. Dzisiaj społeczność Allegro to ponad 21 mln zarejestrowanych klientów. Dużo, ale wciąż rośniemy i nieustannie się zmieniamy. Choć zaczynaliśmy jako serwis aukcyjny, to dziś jesteśmy ogromną internetową platformą handlową. Każdego dnia na Allegro sprzedaje się ponad milion przedmiotów a w serwisie klienci mogą wybierać spośród 130 milionów ofert.
allegro.pl
Legimi S.A. to prekursor i lider na rodzimym rynku abonamentowego dostępu do cyfrowych książek. Serwis www.legimi.pl, często określany jako „Spotify dla ebooków”, od 2012 r. umożliwia czytanie i słuchanie w subskrypcji, również w kooperacji z największymi polskimi operatorami komórkowymi (Play, T-Mobile). Legimi stworzyło unikatowa ofertę „czytnik za 1 zł”, a także udostępnia, na największą w na rodzimym rynku skalę, technologię synchrobooków, umożliwiającą naprzemienne czytanie i słuchanie książek na większości urządzeń mobilnych. Firma rozwija również usługę wypożyczeń bibliotecznych i korporacyjnych, a od 2016 r. obecna jest także na rynku niemieckim, prowadząc serwis www.legimi.de.
legimi.pl
Spółka lubimyczytać.pl powstała w marcu 2011 roku. Dzięki zaangażowaniu zespołu oraz użytkowników bardzo szybko serwis lubimyczytac.pl stał się największym w Polsce opiniotwórczym serwisem książkowym. Siłą lubimyczytać.pl jest społeczność czytelników, którzy oceniają książki, dyskutują, komentują aktualności z książkowej branży, zawierają znajomości, kierując się literackim gustem, przeczesują imponującą bazę książek, dodając wybrane pozycje na półki swoich internetowych biblioteczek, piszą recenzje, śledzą nowości wydawnicze i informacje o ulubionych autorach, a przede wszystkim, wbrew ogłoszonemu w naszym kraju kryzysowi czytelnictwa... pochłaniają i kupują książki. Naszą misją jest tworzenie silnej społeczności opartej na literackiej pasji oraz promocja czytelnictwa, a przede wszystkim popularyzacja e-książek i nowych technologii, które wkraczają do świata książkowych moli. Współpracujemy z wydawnictwami i instytucjami kultury, obejmujemy patronatem medialnym książki, festiwale oraz najważniejsze w Polsce imprezy targowe poświęcone książkom. Cały czas doskonalimy się, aby sprostać wymaganiom nowoczesnego czytelnika.
lubimyczytac.pl
Patronat