6-12 / 05 / 2021
6-12 / 05 / 2021

Wydawnictwa

1-12 z 53 | liczba wyników na stronę

wydawnictwo Afera

Wydajemy współczesną literaturę czeską. Pisarze jak Hrabal czy Hašek to giganci, jednak mieliśmy wrażenie, że na polskim rynku trochę brakuje tego, co obecnie ukazuje się w Czechach i co jest tam najchętniej czytane. W 2010 r. założyliśmy wydawnictwo, aby wprowadzać na polski rynek najciekawsze nowości książkowe zza naszej południowej granicy. Wybieramy tytuły, kierując się prestiżowymi czeskimi nagrodami literackimi, sukcesem sprzedażowym danej publikacji, często także zwykłym wydawniczym "nosem". Znajdziecie u nas książki humorystyczne, współczesną prozę, serię Czeskie Krymi, serię Czeska Bajka, czeski reportaż, powieści historyczne i obyczajowe, a także coś dla zainteresowanych językiem czeskim. Mamy zaszczyt wydawać autorów takich jak Jan Balabán, Bianca Bellová, Tereza Boučková, Jiří Březina, Roman Cílek, Emil Hakl, Petra Hůlová, Iva Procházková, Petra Soukupová, Petr Šabach, Marek Šindelka, Pavel Šrut czy Kateřina Tučková. Chcemy pokazać Wam (wszystkim!) to, co najlepsze z Czech.

wydawnictwo Agora

Wydawnictwo Agora specjalizuje się w literaturze faktu i biografiach, choć nie brakuje w naszej ofercie także książek historycznych, mądrych poradników, czy książek dla dzieci. Zaufało nam wielu wybitnych autorów, między innymi Hanna Krall, Anne Applebaum, Magdalena Grzebałkowska, prof. Jerzy Bralczyk, Mariusz Szczygieł, Magdalena Parys, Adam Wajrak, Michał Nogaś, Michał Rusinek, Natalia de Barbaro. Jesteśmy również polskim wydawcą bestsellerowych książek Michelle i Baracka Obamów, wielokrotnie nagradzanej Britt Bennett, Billa Gatesa, czy Huntera Bidena - syna obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

wydawnictwo Amare

Wydawnictwo Amare powstało jesienią 2020 roku i należy do grupy Zaczytani. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom czytelniczek, które chcą smakować literaturę związaną z szeroko pojętą miłością – zarówno w wymiarze cielesnym, jak i duchowym. W ofercie wydawnictwa znajdują się więc głównie erotyki i romanse, skierowane do czytelniczek w różnym wieku. Starannie dobieramy literaturę, którą wydajemy i staramy się, aby nasze książki wyzwalały emocje, ponieważ to one stanowią o jakości naszego życia. Bo Amare znaczy Kochać!

wydawnictwo Bo.wiem

Bo.wiem jest marką Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kierujemy ją do czytelnika poszukującego pogłębionych reportaży, dobrze napisanych książek popularnonaukowych, mądrych poradników i nieoczywistych literackich podróży. Chcemy, by książki wydawane pod marką Bo.wiem podejmowały istotne dziś problemy społeczne, pomagały zrozumieć świat i dostarczały rozrywki na wysokim poziomie. Zapraszamy do literackich podróży! Wiem, bo czytam!

wydawnictwo Centrum Edukacji Dziecięcej

wydawnictwo Czarna Owca

Wydawnictwo jest obecne na polskim rynku wydawniczym od 1991 roku (wcześniej jako Jacek Santorski & Co). W naszej ofercie znajdują się m. in. najlepsze kryminały, thrillery i książki sensacyjne; literatura obyczajowa współczesna i historyczna; literatura faktu; poradniki psychologiczne, przewodniki duchowe. Ważne miejsce wśród naszych tytułów stanowią teksty filozoficzne, socjologiczne i antropologiczne, ukazujące różne oblicza ateizmu, oraz seria Bez tabu, w której poruszamy tematy trudne i uznawane za kontrowersyjne.

wydawnictwo Czarne

Specjalizujemy się w literaturze faktu, eseistyce oraz polskiej i światowej prozie. W obszarze naszych największych zainteresowań znajduje się współczesny reportaż, w jego rozmaitych odsłonach tematycznych I gatunkowych, literatura podróżnicza, dokumentalna, biografie I książki historyczne.

wydawnictwo Czytelnik

Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik" to wydawnictwo z historią i bogatym dorobkiem. Od 76 lat publikuje książki z zakresu literatury pięknej (polskiej i zagranicznej), eseistyki, historii kultury, publicystyki i dzienniki. „Czytelnik” jest wydawcą wybitnych pisarzy, m.in. Thomasa Bernharda, Osamu Dazaia, Jarosława Iwaszkiewicza, Ryszarda Kapuścińskiego, Aleksandra Krawczuka, Sándora Máraiego. Książki „Czytelnika” ukazują się także w formie e-booków.

wydawnictwo Debit

Wydawnictwo Debit od prawie 30 lat wydaje literaturę dziecięcą. W ofercie posiadamy kilkaset bajek, picturebooków oraz książek o charakterze edukacyjnym. Nieustającą popularnością cieszą się wydawane przez nas serie dla najmłodszych: o żółwiu Franklinie i misi Marysi, do których dołączają nowi bohaterowie, także bardzo lubiani przez dzieci: Kostek, Mortynka czy jednorożec Gucio. Nieco starszym czytelnikom oferujemy nasze najnowsze hity m.in. „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” uznane za Książkę Roku 2017 w kategorii literatura dziecięca w plebiscycie Lubimyczytac.pl czy "Podróż na koniec świata". Oprócz szerokiej oferty wydań zagranicznych ukazują się u nas również książki popularnych polskich autorek: Agnieszki Frączek, Joanny Krzyżanek, Zofii Staniszewskiej i Agnieszki Taborskiej.

wydawnictwo Dreams

Istotą wydawnictwa Dreams jest wydawanie powieści wyjątkowych, promujących dobre wartości i kształtujących właściwe postawy ludzkie oraz takich, które w subtelny sposób skłaniają do myślenia. W naszej ofercie znajdą Państwo prozę kobiecą, powieści sensacyjne i kryminały, literaturę dla dzieci i młodzieży oraz poradniki w duchu chrześcijańskim. Poprzez stałą współpracę z gronem uznanych polskich autorów, jak również z wieloma twórcami zagranicznymi, mamy okazję prezentować Państwu stale poszerzającą się ofertę polskiej i światowej beletrystyki.

wydawnictwo Fabryka Słów

Fabryka Słów od lat dostarcza rozrywki miłośnikom dobrej fantastyki.Od 20 już lat nasze książki cieszą oko, umysł i duszę. Specjalnie dla Was bierzemy udział w majowej edycji BookTargów, aby zaoferować historie w najlepszej cenie. Nowości i bestsellery. Zero ściemy! Wszystkie zaproponowane tytuły są warte uwagi. Zapraszamy!