6-12 / 05 / 2021
6-12 / 05 / 2021

Wydawnictwa

1-24 z 53 | liczba wyników na stronę

wydawnictwo Afera

Wydajemy współczesną literaturę czeską. Pisarze jak Hrabal czy Hašek to giganci, jednak mieliśmy wrażenie, że na polskim rynku trochę brakuje tego, co obecnie ukazuje się w Czechach i co jest tam najchętniej czytane. W 2010 r. założyliśmy wydawnictwo, aby wprowadzać na polski rynek najciekawsze nowości książkowe zza naszej południowej granicy. Wybieramy tytuły, kierując się prestiżowymi czeskimi nagrodami literackimi, sukcesem sprzedażowym danej publikacji, często także zwykłym wydawniczym "nosem". Znajdziecie u nas książki humorystyczne, współczesną prozę, serię Czeskie Krymi, serię Czeska Bajka, czeski reportaż, powieści historyczne i obyczajowe, a także coś dla zainteresowanych językiem czeskim. Mamy zaszczyt wydawać autorów takich jak Jan Balabán, Bianca Bellová, Tereza Boučková, Jiří Březina, Roman Cílek, Emil Hakl, Petra Hůlová, Iva Procházková, Petra Soukupová, Petr Šabach, Marek Šindelka, Pavel Šrut czy Kateřina Tučková. Chcemy pokazać Wam (wszystkim!) to, co najlepsze z Czech.

wydawnictwo Agora

Wydawnictwo Agora specjalizuje się w literaturze faktu i biografiach, choć nie brakuje w naszej ofercie także książek historycznych, mądrych poradników, czy książek dla dzieci. Zaufało nam wielu wybitnych autorów, między innymi Hanna Krall, Anne Applebaum, Magdalena Grzebałkowska, prof. Jerzy Bralczyk, Mariusz Szczygieł, Magdalena Parys, Adam Wajrak, Michał Nogaś, Michał Rusinek, Natalia de Barbaro. Jesteśmy również polskim wydawcą bestsellerowych książek Michelle i Baracka Obamów, wielokrotnie nagradzanej Britt Bennett, Billa Gatesa, czy Huntera Bidena - syna obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

wydawnictwo Amare

Wydawnictwo Amare powstało jesienią 2020 roku i należy do grupy Zaczytani. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom czytelniczek, które chcą smakować literaturę związaną z szeroko pojętą miłością – zarówno w wymiarze cielesnym, jak i duchowym. W ofercie wydawnictwa znajdują się więc głównie erotyki i romanse, skierowane do czytelniczek w różnym wieku. Starannie dobieramy literaturę, którą wydajemy i staramy się, aby nasze książki wyzwalały emocje, ponieważ to one stanowią o jakości naszego życia. Bo Amare znaczy Kochać!

wydawnictwo Bo.wiem

Bo.wiem jest marką Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kierujemy ją do czytelnika poszukującego pogłębionych reportaży, dobrze napisanych książek popularnonaukowych, mądrych poradników i nieoczywistych literackich podróży. Chcemy, by książki wydawane pod marką Bo.wiem podejmowały istotne dziś problemy społeczne, pomagały zrozumieć świat i dostarczały rozrywki na wysokim poziomie. Zapraszamy do literackich podróży! Wiem, bo czytam!

wydawnictwo Centrum Edukacji Dziecięcej

wydawnictwo Czarna Owca

Wydawnictwo jest obecne na polskim rynku wydawniczym od 1991 roku (wcześniej jako Jacek Santorski & Co). W naszej ofercie znajdują się m. in. najlepsze kryminały, thrillery i książki sensacyjne; literatura obyczajowa współczesna i historyczna; literatura faktu; poradniki psychologiczne, przewodniki duchowe. Ważne miejsce wśród naszych tytułów stanowią teksty filozoficzne, socjologiczne i antropologiczne, ukazujące różne oblicza ateizmu, oraz seria Bez tabu, w której poruszamy tematy trudne i uznawane za kontrowersyjne.

wydawnictwo Czarne

Specjalizujemy się w literaturze faktu, eseistyce oraz polskiej i światowej prozie. W obszarze naszych największych zainteresowań znajduje się współczesny reportaż, w jego rozmaitych odsłonach tematycznych I gatunkowych, literatura podróżnicza, dokumentalna, biografie I książki historyczne.

wydawnictwo Czytelnik

Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik" to wydawnictwo z historią i bogatym dorobkiem. Od 76 lat publikuje książki z zakresu literatury pięknej (polskiej i zagranicznej), eseistyki, historii kultury, publicystyki i dzienniki. „Czytelnik” jest wydawcą wybitnych pisarzy, m.in. Thomasa Bernharda, Osamu Dazaia, Jarosława Iwaszkiewicza, Ryszarda Kapuścińskiego, Aleksandra Krawczuka, Sándora Máraiego. Książki „Czytelnika” ukazują się także w formie e-booków.

wydawnictwo Debit

Wydawnictwo Debit od prawie 30 lat wydaje literaturę dziecięcą. W ofercie posiadamy kilkaset bajek, picturebooków oraz książek o charakterze edukacyjnym. Nieustającą popularnością cieszą się wydawane przez nas serie dla najmłodszych: o żółwiu Franklinie i misi Marysi, do których dołączają nowi bohaterowie, także bardzo lubiani przez dzieci: Kostek, Mortynka czy jednorożec Gucio. Nieco starszym czytelnikom oferujemy nasze najnowsze hity m.in. „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” uznane za Książkę Roku 2017 w kategorii literatura dziecięca w plebiscycie Lubimyczytac.pl czy "Podróż na koniec świata". Oprócz szerokiej oferty wydań zagranicznych ukazują się u nas również książki popularnych polskich autorek: Agnieszki Frączek, Joanny Krzyżanek, Zofii Staniszewskiej i Agnieszki Taborskiej.

wydawnictwo Dreams

Istotą wydawnictwa Dreams jest wydawanie powieści wyjątkowych, promujących dobre wartości i kształtujących właściwe postawy ludzkie oraz takich, które w subtelny sposób skłaniają do myślenia. W naszej ofercie znajdą Państwo prozę kobiecą, powieści sensacyjne i kryminały, literaturę dla dzieci i młodzieży oraz poradniki w duchu chrześcijańskim. Poprzez stałą współpracę z gronem uznanych polskich autorów, jak również z wieloma twórcami zagranicznymi, mamy okazję prezentować Państwu stale poszerzającą się ofertę polskiej i światowej beletrystyki.

wydawnictwo Fabryka Słów

Fabryka Słów od lat dostarcza rozrywki miłośnikom dobrej fantastyki.Od 20 już lat nasze książki cieszą oko, umysł i duszę. Specjalnie dla Was bierzemy udział w majowej edycji BookTargów, aby zaoferować historie w najlepszej cenie. Nowości i bestsellery. Zero ściemy! Wszystkie zaproponowane tytuły są warte uwagi. Zapraszamy!

wydawnictwo Filia

Wydawnictwo FILIA powstało w 2012 r. jako imprint wydawnictwa TERMEDIA. Od 2015 r. jesteśmy samodzielną oficyną. W swoim portfolio mamy książki bestsellerowych polskich i zagranicznych autorów. Alfabet składa się z 32 liter. Nasi autorzy formułują je w słowa. My składamy je w książki. Lubimy to :-)

wydawnictwo Fronda

Na rynku od 28 lat, ponad 400 wydanych pozycji. Publicystyka, książki historyczne, literatura katolicka. Książki autorstwa m. in. G.K. Chestertona, Benjamina Wikera, Dietricha von Hildebranda, Roberta Hugh Bensona, Wojciecha Sumlińskiego, Bronisława Wildsteina, Grzegorza Kucharczyka, Cezarego Gmyza, Andrzeja Horubały, Wincentego Łaszewskiego, Szymona Nowaka, Jacka Kowalskiego, Grzegorza Kasjaniuka, Jerzego Targalskiego, Macieja Marosza, Gabriela Kayzera, Sławomira Cenckiewicza, Barbary Stanisławskiej, Katarzyny Pinkosz, Doroty Kani, Jarosława Wróblewskiego, Piotra Nisztora. Wydawnictwo wydaje również pod marką Eureka książki ważne dla zdrowia i życia.

wydawnictwo Harde

Hardo kroczymy do przodu! Nie boimy się tematów tabu. Odkrywamy nieznane obszary, do których zwykły śmiertelnik zazwyczaj nie ma dostępu. Obserwując życie bohaterów naszych książek, nie tylko wtapiamy się w ich codzienność, lecz przede wszystkim poznajemy sekrety, dylematy i pragnienia. W życiu i literaturze szukamy emocji – od gniewu po miłość, od złości po tęsknotę. Piszą dla nas znani i uznani polscy autorzy.

wydawnictwo HarperKids

HarperKids, imprint wydawnictwa HarperCollins Polska, specjalizuje się w książkach dla dzieci obejmujących pozycje literackie, publikacje licencyjne oraz wydawnictwa edukacyjne i wspierające rozwój dzieci. Serie książek „Akademia Mądrego Dziecka”, „Basia”, „Czytam sobie”, „Czapu Czipu”, „Horrendalna historia Polski”, linia wysmakowanych publikacji ART to tylko wybrane publikacje, które stanowią silny i rozpoznawalny wśród czytelników rdzeń oferty HarperCollins Polska. Oferta licencyjna to znane i lubiane bestsellerowe marki takie jak Minecraft, Bing, Masza i Niedźwiedź. W portfolio swoje miejsce mają też klasyczne licencje z długą tradycją, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród czytelników – są wśród nich „Muminki”, „Smerfy” czy „Tomek i przyjaciele”. HarperKids to literatura, książki, które dostarczają dobrze rozumianej rozrywki, wartościowe pod względem literackim, estetycznym oraz wychowawczo-pedagogicznym.

wydawnictwo Helion

Grupa Wydawnicza HELION SA do której należą marki: Onepress, Sensus, Editio, Bezdroża, Septem, Dla Bystrzaków, oraz jedna z największych księgarni internetowych Ebookpoint. Czytelnik znajdzie u nas poradniki biznesowe, psychologiczne, książki motywacyjne, coachingowe, podróżnicze, beletrystykę, literaturę erotyczną oraz young adult.

wydawnictwo IUVI

Od początku istnienia celem Wydawnictwa IUVI było publikowanie najlepszej literatury dla ludzi młodych duchem. Profil wydawnictwa obejmuje różne gatunki, począwszy od książek dla dzieci i młodzieży, przez fantasy i thrillery, po pozycje biograficzne i poradniki. Naszym największym powodem do dumy jest „Pax” Sary Pennypacker, wielokrotnie nagradzany i porównywany do „Małego Księcia”. W ofercie możemy poszczycić się także między innymi: – serią „Alcatraz kontra Bibliotekarze” Brandona Sandersona, – książkami nowej gwiazdy Young adult Rebecki Stead, – trzymającymi w napięciu do ostatnich stron młodzieżowymi hitami Victorii Scott oraz Toski Lee. Misję wydawniczą IUVI doskonale określa łacińskie znaczenie jego nazwy, czyli „cieszę się”. Naszym priorytetem jest wydawanie wysokiej jakości książek, które czytelnikowi sprawią mnóstwo radości. Odpowiednio wyselekcjonowane tytuły zadowolą wszystkich, którzy poszukują w literaturze pozytywnych emocji i rozrywki.

wydawnictwo Jaguar

Wydawnictwo Jaguar powstało w 2004 roku. Od 2017 roku jest częścią międzynarodowej grupy wydawniczej Bonnier Books AB. Specjalizujemy się w literaturze dla młodzieży i młodych dorosłych. Wydajemy też powieści i komiksy dla dzieci oraz komiksowe adaptacje klasyki literatury. Począwszy od 2019 roku sukcesywnie rozszerzamy ofertę wydawniczą o książki obyczajowe oraz romanse dla dorosłych czytelniczek. Staramy się wydawać książki, które dostarczą naszym młodszym i starszym czytelniczkom i czytelnikom dużo pozytywnych emocji, czasem czegoś nauczą, czasem wzruszą, a najmłodszym pokażą, że nie ma nic przyjemniejszego niż uruchomienie wyobraźni podczas lektury pasjonujących opowieści.

wydawnictwo JanKa

JanKa istnieje od 2009 roku, prowadzone przez Janinę i Jana Koźbielów. Wydaje wyłącznie literaturę polską, piękną i faktu. Publikowane powieści właściciele i redaktorzy lubią określać jako literaturę środka, którą reprezentują choćby takie pozycję, jak "Winda" Magdaleny Knedler, "Człowiek z Palermo" Filipa Onichimowskiego, "Teoria ruchów Vorbla" Tomasza Białkowskiego czy "Ręce ojca" Aleksandry Julii Koteli. Jeśli sięga po literaturę najwyższych rejestrów, to reprezentują ją takie książki, jak ostatnia premiera "Niskorosła" Joanny Bartoń lub przedostatnia "Archipelag Lewiatana" Marcina Cieleckiego.

wydawnictwo KeyText

Wydawnictwo Key Text rozpoczęło działalność w 1991 roku z inicjatywy redaktorów Redakcji Słowników i Encyklopedii PWE. Podstawową działalnością jest wydawanie publikacji z dziedziny nauk ekonomicznych i socjologicznych, ale w portfolio znajdują się także poradniki, powieści graficzne i, sporadycznie, beletrystyka. Dużym zainteresowaniem dydaktyków, praktyków i studentów cieszy się także publikowany od 1900 r. dwumiesięcznik „Ekonomista”. Bez względu na tematykę dbamy o to, aby wydawane przez nas pozycje były na najwyższym poziomie merytorycznym i edytorskim. Wszystkie nasze tytuły uzyskują pozytywne recenzje. Wiele z nich wydanych jest we współpracy z instytutami naukowymi. Oprócz działalności wydawniczej zajmujemy się również świadczeniem usług wydawniczych. Możemy poszczycić się współpracą z takimi oficynami jak: PWE, PWN, WSiP, WAiP, DeAgostini, Exlibris, Nobilis. Od 1995 roku stale współpracujemy z Waldemarem Łysiakiem, przygotowujemy wydania wszystkich jego książek.

wydawnictwo Kobiece

Wydawnictwo Kobiece od 2015 roku zajmuje się wydawaniem literatury obyczajowej, ezoterycznej i poradnikowej. Na przestrzeni lat zespół Wydawnictwa powołał do życia kolejne marki: - Mova: literatura faktu, reportaż, literatura piękna, kryminał, - Young: książki dla dzieci i młodzieży, - Niegrzeczne książki: romans i erotyka.