6-12 / 05 / 2021
6-12 / 05 / 2021

Wydawnictwa

1-12 z 6 | liczba wyników na stronę

wydawnictwo KeyText

Wydawnictwo Key Text rozpoczęło działalność w 1991 roku z inicjatywy redaktorów Redakcji Słowników i Encyklopedii PWE. Podstawową działalnością jest wydawanie publikacji z dziedziny nauk ekonomicznych i socjologicznych, ale w portfolio znajdują się także poradniki, powieści graficzne i, sporadycznie, beletrystyka. Dużym zainteresowaniem dydaktyków, praktyków i studentów cieszy się także publikowany od 1900 r. dwumiesięcznik „Ekonomista”. Bez względu na tematykę dbamy o to, aby wydawane przez nas pozycje były na najwyższym poziomie merytorycznym i edytorskim. Wszystkie nasze tytuły uzyskują pozytywne recenzje. Wiele z nich wydanych jest we współpracy z instytutami naukowymi. Oprócz działalności wydawniczej zajmujemy się również świadczeniem usług wydawniczych. Możemy poszczycić się współpracą z takimi oficynami jak: PWE, PWN, WSiP, WAiP, DeAgostini, Exlibris, Nobilis. Od 1995 roku stale współpracujemy z Waldemarem Łysiakiem, przygotowujemy wydania wszystkich jego książek.

wydawnictwo Kobiece

Wydawnictwo Kobiece od 2015 roku zajmuje się wydawaniem literatury obyczajowej, ezoterycznej i poradnikowej. Na przestrzeni lat zespół Wydawnictwa powołał do życia kolejne marki: - Mova: literatura faktu, reportaż, literatura piękna, kryminał, - Young: książki dla dzieci i młodzieży, - Niegrzeczne książki: romans i erotyka.

wydawnictwo Kropka

KROPKA, najmłodsze dziecko wydawnictwa Marginesy, powstała w styczniu 2020 roku. KROPKA jest imprintem, w ramach którego wydajemy mądre i pomysłowe książki dla dzieci, pięknie ilustrowane, takie, które pobudzają ciekawość, próbują odpowiedzieć na dziecięce pytania, zachęcają do nieszablonowego myślenia, rozwijają wyobraźnię, wzbogacają wiedzę o świecie, uczą tolerancji i otwartości, poszerzają słownictwo, opowiadają historie i – przede wszystkim – sprawiają frajdę! KROPKA celuje do trzech grup wiekowych: 3-5, 6-8 i 9-12, w jej ofercie znajdziecie zarówno książki literackie, jak i picturebooki, książki aktywnościowe i non-fiction.

wydawnictwo Krytyka Polityczna

Wydawnictwo Krytyki Politycznej powstało w 2007 roku z ambicją ożywienia tradycji polskiej inteligencji zaangażowanej. Nasze publikacje wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów i wpływały na kształt debaty publicznej, żeby wymienić tylko Kapitał w XXI wieku Piketty'ego, Prześnioną rewolucję Andrzeja Ledera czy Matkę Feministkę Agnieszki Graff.

wydawnictwo Kwiaty Orientu

Wydawnictwo Kwiaty Orientu to pierwsze wydawnictwo w Polsce, które zaczęło promować literaturę koreańską. Od wielu lat wydajemy znanych autrów z Korei, a od 3 lat wzgogaciliśmy naszą ofertę o inne kraje azjatyckie jak Japonia, Chiny czy Tajwan. Od początku aktywnie uczestniczy w popularyzowaniu kultury i literatury koreańskiej, organizując różnego rodzaju warsztaty i szkolenia. W naszej ofercie – oprócz książek – znajdują się szkolenia międzykulturowe, językowe, warsztaty literacko-plastyczne. Szczególnie wdzięcznym odbiorcą warsztatów są najmłodsi czytelnicy. Oglądamy z nimi i czytamy koreańskie książki obrazkowe. Opowiadamy o technikach wykorzystywanych do ich powstania, o symbolice koreańskiej. Wykonujemy witraże i zakładki do ulubionej książki z motywami z Kraju Spokojnego Poranka. Jednocześnie bawimy się ciekawostkami – dzieci dowiadują się, dlaczego w windach koreańskich nie ma cyfry 4 oraz co najchętniej na drugie śniadanie jadają ich koreańscy rówieśnicy. Dla starszych dzieci organizujemy bardzo ciekawe warsztaty: „Od tłumacza do wydawcy”. Opowiadamy na nich o różnych technikach translatorskich, o pracy z tekstem, edycji, o tworzeniu książki „od kuchni”, śledzimy jej drogę z biurka pisarza na biurko czytelnika.